czwartek, 4 lutego 2016

Hangar Arena"HANGAR ARENA" - potoczna nazwa Hali sportowo-widowiskowej MOSiR w MielcuHala sportowo-widowiskowa MOSiR
Hala była budowana w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecie i została zbudowana z trzech hangarów, przywiezionych z lotniska Kętrzyn-Wilamowo. Dzięki podjętej decyzji, ówczesnej dyrekcji WSK Mielec o przekazaniu przywiezionych hangarów Mielec mógł się pochwalić obiektem, który  w owych latach był uważany za jeden z najnowocześniejszych w kraju.
W 1963 roku ukończono pierwszą część obiektu. W kolejnych latach do użytku zostały oddane kolejne części "HANGAR ARENY" - kryta pływalnia, siłownia oraz dwie boczne sale gimnastyczne.
Łączna powierzchnia hali sportowej to 4500 m².  Na całość ośrodka składa się; parkietowe pełnowymiarowe boisko (20x40) z trybunami na 2200 widzów do gry w piłkę ręczną oraz piłkę  siatkową, basen pływacki o wymiarach 25x12,5 do czasu remontu basen miał głębokość 4 m oraz skocznię pływacką. Podczas remontu skocznia została zdemontowana a basen częściowo spłycony. W hali istnieją również dwie boczne sale gimnastyczne.
Na głównej sali odbywały się spotkania piłki ręcznej mężczyzn PGE Stal Mielec, oraz piłki siatkowej kobiet KPSK Stal Mielec (obecnie UKS Szóstka).
Główna sala to nie tylko sport, odbywały się tam również koncerty i Mieleckie Targi Wielobranżowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz